قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

Posts

مقالات

هر هفته با مقالات جدید از دنیای بلبرینگ ، روغن های نسوز ، یاتاقان و ابزار آلات صنعتی در این صفحه همراه باشید.


آخرین مقالات

بلبرینگ های شیار عمیق

بلبرینگ های شیار عمیق (Deep groove ball bearings)
بلبرینگ هایی با ساچمه گرد متداول ترین نوع بلبرینگ هایی هستند که استفاده می شوند و به خصوص همه کاره هستند. اصطکاک آنها کم است و برای سر و صدای کم و لرزش کم که سرعت چرخش بالایی را نیاز دارند ممکن میسازد . آنها در هر دو جهت بارهای شعاعی و محوری را تحمل می کنند ، به راحتی نصب می شوند و نسبت به سایر انواع بیرینگ ها به نگهداری کمتری نیاز دارند.

کاتالوگ یاتاقان SKF طیف گسترده ای از طرح ها ، انواع و اندازه بلبرینگ های شیار عمیق را لیست می کند. فراتر از ارائه کاتالوگ ما ، یاتاقان های توپ شیار عمیق SKF Explorer برای ایجاد مزیت هایی برای برنامه های کاربردی با نیازهای خاص عملکرد قابل تنظیم است.

بلبرینگ های شیار عمیق از چند قسمت تشکیل شده اند و به صورت یکپارچه به کار گرفته میشوند.قسمت های بلبرینگ از بیرونی ترین قسمت تا داخلی ترین عبارت اند از رینگ خارجی ، ساچمه ، چنگ (کیج) ، رینگ داخلی.

بلبرینگ های شیار عمیق به دلیل دارا بودن از ساچمه های گرد که به این دلیل هم بلبرینگ یا ball bearing گفته میشوند به دلیل سطح تماس کمتر با رین گ داخلی و یا خارجی در جاهایی که سرعت بالاتر مد نظر است مناسب میباشد اما در جاهایی که فشار یا load بر روی بیرینگ باشد مناسب نمیباشد.این بلبرینگ ها هر دو بار شعاعی و محوری و همچنین ترکیب این دو بار را تحمل می کنند.

بلبرینگ های شیار عمیق از نظر ظاهری به ۳ دسته تقسیم میشوند.

   ۱٫بلبرینگ های به اصطلاح ساده که هیچ گونه پسوندی ندارند

.شکل ۱-۱ نمونه این بلبرینگ میباشد.

 

شکل ۱-۱

  ۲٫بلبرینگ ها با شیلد فلرزی(۲Z)

که هم میتواند در دو طرف بیرنگ باشد و هم یک طرف بیرینگ که از ورود گرد و خاک به داخل بلبرینگ جلوگیری میکند و باعث افزایش عمر بلبرینگ میشود و با پسوند Z یکطرف شیلد و ۲Z دو طرف شیلد مشخص میشود به طور مثال ۶۳۰۵-Z یا ۶۳۰۵-۲Z شکل ۲-۱ نمونه یک بلبریگ ۲Z میباشد.

شکل ۲-۱

۳٫بلبرینگ های شیار عمیق با واشر پلاستیکی RS

این نوع بلبرینگ های شیار عمیق به وسیله پوشش پلاستیکی در یک طرف یا در هر دو طرف که با جلوگیری بهتر گرد و خاک و رطوبت در داخل بلبرینگ نسبت به شیلد فلزی میباشند و با پسوند RS در یک طرف و ۲RS در هر دو طرف مشخص میشوند به طور مثال : ۶۳۰۵-RS یا ۶۳۰۵-۲RS  شکل ۱-۳ یک نمونه بلبرینگ با پسوند ۲RS میباشد.

شکل ۳-۱

روانکار و گریس نسوز برای بلبرینگ های صنعتی

یکی از مهمترین دلایل خرابی تجهیزات زودرس بلبرینگ های صنعتی ، آلودگی روانکار است. در حقیقت ، حداکثر ۴۰ درصد از هزینه های تعمیر و نگهداری بلبرینگ و یاتاقان مربوط به روغن کاری بوده و باعث می شود مدیریت روانکاری مناسب برای سودآوری بسیار حیاتی باشد. و از آنجا که تقریباً تمام ماشین آلات صنعتی از روغن به عنوان روان کننده استفاده می کنند ، صاحبان کارخانه نسبت به قیمت فرار نفت خام بسیار آسیب پذیر هستند.

با این حال ، مدیریت روغن کاری و گریس صرفاً به دلیل قیمت نفت پرهزینه نیست. خرابی ناشی از جایگزینی روغن – و دفع آن – نیز گران است. از این گذشته ، این یک روش بسیار ناکارآمد و ناپایدار برای استفاده از یک منبع با ارزش و غیر قابل تجدید است. در نتیجه ، مدیریت روانکاری سالم  از نظر زیست محیطی یک چالش واقعی می شود.

اما اگر می توانستید دوباره و دوباره از همان روغن استفاده کنید چه؟

بازیابی دایره ای و استفاده مجدد از روغن صنعتی
با استفاده مجدد از همان روغن ، نیاز به روغن جدید کاهش می یابد – هم هزینه ها را کاهش می دهد و هم از تاثیرات محیطی. البته این امر مستلزم تصفیه روغن استفاده شده به صورت کاربردی است. راه حلهای مختلفی برای از بین بردن آلاینده ها از روغن صنعتی مدتی است که وجود دارد. اما از بین بردن ذرات کوچکتر از یک میکرون یا با همان تراکم همان روغن ، تقریباً غیرممکن بوده است. با گذشت زمان ، این ذرات جمع می شوند ، به عنوان کاتالیزور برای اکسیداسیون و بدتر شدن کیفیت و عملکرد روغن عمل می کنند. علاوه بر این ، فن آوری های معمولی خطر از بین بردن روغن مواد افزودنی اساسی آن را دارند و درنهایت روغن به جایی می رسد که دیگر قابل استفاده نیست.